Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в Приватній школі № 5 м. Дніпра

Укладено відповідно до листа МОН від14.08.2020 № 1/9-436 «Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)».

1. Учасники освітнього процесу подають заяву директору школи – Скрипник Л.П. – про випадки булінгу по відношенню до дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу (зразок додається).
  2. Директор закладу розглядає заяву в день її подання та видає рішення про проведення розслідування.
  3. Керівник закладу освіти інформує комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) та скликає засідання, на яке запрошуються батьки постраждалого та булера, для прийняття рішення та організації відповідних заходів реагування.
  4. Проводиться повне та неупереджене розслідування щодо випадків булінгу (цькування) з залученням осіб, від яких отримали інформацію.
  5. Рішення комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.
  6. Потерпілий чи його/її представник можуть звернутися до уповноважених підрозділів органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Служб у справах дітей з повідомленням про випадки боулінгу (цькування).

Завантажити файл ЗАЯВИ для друку

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в Приватній школі № 5 м. Дніпра

1. На підставі проведеного Комісією з розгляду випадків булінгу (цькування) розслідування голова комісії Скрипник Л.П. організовує проведення бесіди за участю учасників освітнього процесу, причетних до випадку булінгу (цькування), з метою розробки заходів  корекційної роботи.
  2. Інформація про результати службового розслідування повідомляється заявнику у письмовій формі у 10-денний період з моменту отримання заяви.
  3. Інформація про доведений випадок булінгу (цькування) надсилається керівником закладу освіти в уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та службу у справах дітей для розгляду питання щодо притягнення до адміністративної відповідальності.
  4. За потреби працівники психологічної служби, медична сестра здійснюють соціально-педагогічний, психологічний супровід жертви та її кривдника, особливо, якщо останнім є інший учень (учні) закладу, та у разі необхідності перенаправляють до інших спеціалістів (психотерапевта, невролога тощо).
  5. Інформація про інцидент розглядається на засіданні педагогічної ради школи (із забезпеченням конфіденційності постраждалих осіб) з метою посилення роботи  педагогічного колективу  щодо запобігання насильству та булінгу (цькуванню).